Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Mysłowicach : Szkoła Podstawowa nr 17 im. Jana Pawła II i Przedszkole nr 17

• Do wakacji: 85 dni

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2019-2020

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE WIEDZY O POWSTANIACH ŚLĄSKICH

W naszym muzeum odbył się Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z 6 mysłowickich szkół podstawowych. nasi uczniowie odnieśli sukces - 2 miejsce - Gracjan Olszak, 3 miejsce Weronika Bilewicz i 4 miejsce Mateusz Staisz.Gratulujemy!

MIEJSKIE FINAŁY- PIŁKA RĘCZNA
W Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się finały miejskie w piłce ręcznej, do których awans wywalczyły sobie zawodniczki naszej szkoły, SP 3 oraz gospodarz zawodów. Po zaciętej walce dziewczęta zajęły drugie miejsce w mieście. Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom sportowego ducha walki!

FINAŁY MIEJSKIE W BADMINTONIE
15 listopada reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finałach miejskich w badmintonie. Dwie nasze drużyny w tym turnieju wywalczyły sobie awans do zawodów rejonowych z Katowicami, które odbyły się 18 listopada. Po zaciętej i długiej walce nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES DARII W KONKURSIE BIBLIJNYM

W dekanalnym konkursie biblijnym Daria Skałecka zajęła 2 miejsce. Był to konkurs dla klas starszych – VI do VIII, odbył się w Szkole Podstawowej Jezuitów.  Gratulujemy!

SUKCES W TURNIEJU GIER I ZABAW!

W finale zawodów rozgrywanych w ramach współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół – Gry i zabawy rocznika 2010 – zajęliśmy I miejsce. Będziemy reprezentować Mysłowice w rozgrywkach regionalnych.

ROK SZKOLNY 2018-2019

Wyniki nauczania i egzaminu ósmoklasisty

• Wyniki nauczania w roku szkolnym 2018/2019 - średnia ocen w klasach IV-VIII – 4,14.
  • 80 uczniów na 212 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem co stanowi 37,7 % uprawnionych.

67,35%

I miejsce – uczeń kl.VIIIa - Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej- Dąbrowa Górnicza

III miejsce - drużyna - Rejonowe zawody pierwszej pomocy – „Bądź gotów nieść pomoc”-Katowice

II miejsce - drużyna - Rejonowe Zawody w BADMINTONA - Katowice

I miejsce dziewcząt rocznik 2006 i młodsze oraz II miejsce chłopcy rocznik 2006 i młodsi - Współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych w roku szkolnym2018/2019

I miejsce – przedszkolak oraz I miejsce – uczennica kl. I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Polska nasza ojczyzna”

ROK SZKOLNY 2017 - 2018

Na XV Olimpiadzie Przedszkolaków. Nasi zawodnicy - przedszkolaki z grupy Sówki -zdobyli III miejsce! Brawo!!!

II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Potyczki Matematyczno - Przyrodnicze" zajęli uczniowie klasy Va - Zuzanna Rak i Szymon Olszewski. Gratulacje!

Reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce w Miejskim XI Konkursie Walentynkowym.

PIŁKA RĘCZNA

Chłopcy - raprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce w Finale Chłopców w Piłce Ręcznej w Mysłowicach

Wojciech Hajduk z klasy Vb zajął II miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Kapliczki i zabytki Karpat" - Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI

W środę 29 listopada uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas I-III Wierszy Wandy Chotomskiej. Rywalizacja wśród uczestników była ogromna, ale to nasze przedstawicielki wróciły z nagrodami. I miejsce zdobyła Agata Niemiec z klasy Ia ,II miejsce Marta Kubica z klasy II, a III miejsce Agata Zazakowny z klasy III a. Gratulujemy!

Gratulujemy Zuzi z grupy ,,Delfinki" za zjecie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Gdy bezpiecznie jest wokoło to Sznupkowi jest wesoło".

Gratulujemy Adrianowi z grupy ,,Delfinki" otrzymanego wyróżnienia za pracę plastyczną w ,,V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Moje miasto w czterech porach roku - Jesień".

ROK SZKOLNY 2016-2017

Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce w organizowanym przez nas Międzyszkolnym Biegu Papieskim.

Reprezentaja naszej szkoły zajęła III miejsce w miejskim turnieju gier i zabaw "Hejż-ho, niechaj żyje SKO"

Reprezentantka naszej szkoły - Natali Król z klasy IVb otrzymała dyplom za ambicję, wytrwałość, systematyczność i właściwą sportowa postawę wykazaną poprzez udział we wszystkich siedmiu zawodach XV edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych o PUCHAR DYREKTORA MOSiR MYSŁOWICE.

Uczeń klasy IVb - Dawid Jancarczyk zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie poświęconym nauczaniu Jana Pawła II pod tytułem "Kochamy przyrodę jak Papież"

Nasza szkoła zajeła I miejsce w zawodach Sportowo - Pożarniczych zorganizowanycu przez Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach z okazji Dnia Dziecka

Michał Mansfeld i Krzysztof Olszewski zdobyli wyróznienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2017

XIX FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MDK MYSŁOWICE

BRAWO MY!

Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Mysłowicach zakończył się dla nas pomyślnie! Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody aż w trzech kategoriach (w tym dwa I miejsca!):

ZESPOŁY TANECZNE:
I miejsce w kategorii kl.I-III (zespół z kl.II b )
II miejsce w kategorii kl.IV-VI (Paka Dance)
ZESPOŁY TEATRALNE:
I miejsce w kategorii kl.IV-VI -"Szkolne Dziady" -spektakl przygotowany przez uczniów naszej szkoły z zespołu teatralnego „SmArt”
Uczniom i opiekunom gratulujemy! BRAWO!

Uczeń klasy IIIc - Antoni Weiner zajął I miejsce w kategorii „Klasy I–III szkół podstawowych” w Konkursie  dla uczniów szkół należących do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II: ?„Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków Jego pontyfikatu”

Na Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym klas I - III - tancerze z klas IIc i IIIa zdobyli IV miejsce.

Uczniowie klasy IVa i b - Mikołaj Jędyk, Maciej Simela i Zuzanna Rak - nasi młodzi ekolodzy - zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Biegu Ekologicznym w kategorii klas III i IV.

Uczennica klasy IVb - Julia Błotko uzyskała wyróznienie w XI Wojewódzkim Festiwalu Muzycznym "MŁODY AMADEUSZ"

W Miejskim Konkursie "Krzyżówka Matematyczna" - III miejsce dla ucznia klasy VIb - arkadiusza Kurasa.

Reprezentanci z grupy starszaków: Dawid i Bartosz 21.04. wzięli udział w V Miniolimpiadzie matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole nr 1 z Oddz. Integracyjnymi w Mysłowicach. Chłopcy zdobyli maksymalną ilość punktów za "matematyczne zagadki skocznej żabki". Gratulujemy!

Gratulacje dla Agnieszki z grupy ,,Delfinki" za zajęcie III miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym ,,Moja ulubiona bajka".

W Międzyszkolnym Konkursie Lego - Magda - uczennica klasy IIIc zdobyła I miejsce! Gratulacje

III miejsce w konkursie plastycznym "Zakładka do książki" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w mysłowicach dla ucznia klasy I - Karola Gniełczyk - Gratulujemy!

Uczeń klasy V - Cezary Goj - zdobył II miejsce w Konkursie pianistycznym organizowanym przez Ośrodek Rozwijania Uzdolnień Muzycznych - gratulujemy i jestesmy dumni!

Możemy się również pochwalić jeszcze jedną nagrodą - Piotr Jasiulek zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Sowa - mądra głowa". Na konkurs wpłynęło 846 prac z całej Polski. Organizatorem było Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim. Brawo!

10 stycznia Magda Korus, Marysia Kłusak i Hania Bilewicz z gr. "Sówki" reprezentowały Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 72 w Katowicach-Murckach. Nasze aniołki zdobyły II miejsce. Gratulujemy!

Dzieci z grupy ,,Delfinki" otrzymały Dyplomy Uznania za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Kartka świąteczna". Gratulujemy!

Bartosz Bożek - uczeń klasy V zajął I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Szelest mijanego czasu", a Filip Król - również uczeń klasy V w tym konkursie otrzymał wyróżnienie.

Konkurs "Praca górnika dawniej ,a dziś "

Daria Skałecka uczennica klasy IIIc otrzymała nagrodę za zdobycie III mirjsca w Międzyszkolnym Konkursie "Praca górnika dawniej, a dziś ".

Konkurs ,,Jesienne inspiracje"

Kasia z grupy ,,Delfinki" zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym ,,Jesienne inspiracje" i w nagrodę otrzymała misia. Gratulujemy.